top of page

Ar žinote viską apie savo augintinio šypseną?

Ar Jūsų šuo turi problemų su dantimis?

Periodontitas – bakterinės kilmės infekcinė liga burnos ertmėje, labai dažnai pasitaikanti šunų tarpe. Šis susirgimas turi keturias stadijas. Švelniausia forma pasireiškia, kai jau matomos paraudusios dantenos ir apnašos ant augintinio dantų. Laikui bėgant uždegimas plinta ir stiprėja, galiausiai pasireiškia sunkaus laipsnio periodontitas, kuris gali baigtis dantų ar kaulinio audinio netekimu.

Tačiau ne viskas prarasta! Įdėjus šiek tiek laiko ir pastangų namuose bei periodiškai kreipiantis į veterinarijos specialistus pagalbos, lengvai galite išvengti dantų problemų, sukeliančių didelį diskomfortą Jums ir Jūsų augintiniui.

  1. Ar iš Jūsų augintinio nasrų sklinda nemalonus kvapas? Tai pirmasis dantų ligų požymis!

  2. Ar Jūsų mažajam šeimos nariui paraudusios dantenos?

  3. Ar Jūsų šuns dantys pageltę, turintys rudą atspalvį? Ar yra klibančių ar net iškritusių dantų?

  4. Ar atkreipėte dėmesį į jo apetitą, jo pasikeitimus? Galbūt pastebėjote, kad šuo ėda mažiau, sunkiau kramto? Gal yra numetęs svorio?

Jeigu atsakėte nors į vieną iš šių klausimų „TAIP“- Jūsų šuniui gali būti prasidėjęs periodontitas. Nesijaudinkite, situacija pataisoma!

Kaip atpažinti dantų problemas pas šunį?

Užkirskite kelią ligoms savo namuose:

  1. Reguliariai, geriausiai porą kartų per savaitę, valykite šuniui dantis su specialia šunims skirta dantų pasta. Tai apsaugos nuo apnašų susidarymo ir kaupimosį ant dantų. Susidariusios apnašos kaupia didžiulius kiekius bakterijų. Kurios gali nukeliauti ir į virškinamąjį traktą.

  2. Pasikonsultuokite su savo veterinarijos gydytoju apie profesionalų dantų valymą klinikoje. Taip bus užtikrinama sveika burnos higiena, pašalinamos apnašos sunkiau prieinamose vietose, sumažinama bakterinė infekcija, apsaugoma nuo periodontito atsiradimo.

  3. Rekomenduojama šuniui duoti žaislų graužimui. Tik įsitikinkite, kad nebūtų įmanoma to žaislo praryti! Jeigu augintinis jau turėjęs problemų su dantimis, pasvarstykite apie specialių pašarą, kuris skirtas, kad apnašos nesikauptų ant dantų.

  4. Jeigu nepavyksta išvalyti šuniui dantų, galite pamėginti duoti specializuotų skanukų su enzimais (fermentais), kurie tirpdo dantų apnašas ir akmenis. Tai nėra taip efektyvu kaip reguliarus dantų valymas, bet puiki alternatyva, belaukiant sekančio vizito pas veterinarijos gydytoją.

 

Kodėl svarbu prižiūrėti šuns dantis?

Pirmiausia ant dantų paviršiaus susidaro lipni, nematoma plėvelė, ant kurios ima kauptis bakterijos, ėdale esančių mineralų likučiai. Laikui bėgant tai tampa labiau matomomis apnašomis, dantų akmenimis. Tai dirgina šalia esančias dantenas, prasideda jų uždegimas, vadinamas gingivitu, ko pasekoje atsiranda prastas kvapas iš burnos, periodonto ligos ir galiausiai, negydant, dantų netekimas.

Remiantis Banfield‘s Applied Research and Knowledge komandos surinktais duomenimis, manoma, kad gyvūnams, pagrinde šunims, kurie serga periodontitu ir panašiomis burnos ertmės, dantų ligomis, dažniau randamos širdies ir kraujagyslių sistemos patologijos, taip pat ir kitų organų sistemų pažeidimai esti dažnesni.

Mažesnių ir mažų veislių šunys, pvz.: kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai, Toy pudeliai, taksai, labiau linkę sirgti periodonto ligomis nei didelių veislių šunys. Šių, ir panašių veislių šunims skiriamas ypatingas dėmesys dantims, burnos higienai.

 

Norėdami užtikrinti savo augintinio sveikatos būklę, rekomenduojame susisiekti su savo veterinarijos gydytoju bent du kartus metuose ir atlikti burnos ertmės apžiūrą. Taip nutarsite kas kiek laiko atlikti profesionalius dantų valymus bei užkirsite kelią tolimesniems sveikatos negalavimams.  Nepamirškite: jei pajusite blogą kvapą iš burnos, pamatysite patinusias, raudonas dantenas, dantų trūkumą ar pastebėsite nebūdingą apetito stoką, nedelskite ir pasirodykite savo veterinarijos gydytojui.

bottom of page