top of page

Tai ką turi žinoti apie augintinio priežiūrą žiemą

Kailis

Jei Jūsų augintinis gyvena lauke, jo turimų „kailinių” gali nepakakti apsaugoti jį nuo žiemos žvarbos. Šaltį šunys toleruoja skirtingai ir tai priklauso nuo kailio storio, kūno riebalų atsargų, aktyvumo lygio bei kitų veiksnių. Ilgaplaukiai ir tankų kailį su poplaukiu turintis šunys geriau toleruoja šaltį, tačiau smarkus šaltis ir jiems gali sukelti pavojų. Trumpaplaukiai šunys prastai atsparūs šalčiui, todėl jie pirmiausia pajunta minusinę oro temperatūrą. Šaltis yra pavojingesnis ir žemiems, trumpakojams šunims, pvz. Taksų veislės, nes jų kūnas praktiškai liečiasi su įšalusiu žemės paviršiumi ar sniegu. Veterinarijos gydytojas rekomenduoja Jums sutrumpinti pasivaikščiojimo su augintiniu trukmę šaltuoju metų laiku, kad jis būtų apsaugotas nuo žalingo šalčio poveikio.

 

Vitaminai ir mityba

Žiemą šunų savininkai turėtų imti maitinti savo augintinius kaloringesniu maistu ir duoti jiems didesnes porcijas, o ypač tai taikoma lauke laikomiems augintiniams. Žiemą lauke augintiniai išeikvoja daugiau energijos organizmui sušildyti, kadangi jiems jos reikia daugiau normaliai kūno temperatūrai palaikyti. Žiemą ypatingos priežiūros ypač reikalauja vyresnio amžiaus bei nuo sąnarių ligų kenčiantys augintiniai. Šaltis dar labiau sustingdo sąnarius. Todėl augintinių organizmams yra būtini vitaminai ir mineralai. Stiprus Jūsų augintinio organizmas užtikrins, kad jis išliks sveikas ir atsparesnis ligoms, o žiemos metu jo imunitetas nenusilps. Veterinarijos gydytojo parekomenduoti vitaminai ir mineralai sustiprins augintinių imunitetą, suteiks trūkstamos energijos ir būtiniausių medžiagų, kurių ne visuomet pavyksta jiems gauti su parinktu maistu.

 

Druska barstomi keliai

Tikriausiai visi esame įpratę prie druska barstomų šaligatvių ir kelių. Tačiau druskos (paprastai naudojamas kalcio arba natrio chloridas), naudojamos ledo ir sniego tirpdymui daro žalą ganėtinai jautrioms mūsų naminių augintinių letenoms. Šiuo klausimu Jūsų augintinio veterinarijos gydytojas irgi skuba į pagalbą bei gali padėti apsaugoti augintinio letenėles, pasiūlydamas įvairių batukų, kojinyčių ar pėdučių vaško/tepalo asortimentą. Taip pat Jums būtina nuolat tikrinti ir apiplovinėti augintinio letenas, kadangi kelių druska, ledas ar sniegas gali sukelti dirginimą, nušalimus.

 

Automobiliai

Žiemos laiku automobiliai ima vilioti kates, kurios taip mėgsta palysti po gaubtu ar susirangyti ant šilto variklio. Deja, tai gali sukelti liūdnas pasėkmes, kai vairuotojai užveda savo automobilį... To išvengti galite kas kartą patikrindami vietas po jūsų automobilio gaubtu prieš užvesdami transporto priemonę. Galbūt kada ir išgąsdinsite katytę, prikeldami ją iš saldaus miego, tačiau galiausiai ji liks Jums dėkinga už savo gyvybę.

 

Nušalimai

Stebėkite, kad Jūsų augintiniai nepatirtų nušalimų. Jie dažniausiai pasitaiko ant ausų ar uodegos, o pasireiškia šviesiais, blizgiais lopiniais arba pabalusia oda.

 

Pastogė

Ji yra būtina gyvūnams, gyvenantiems lauke. Įgykite ar pagaminkite savo augintiniui namą/būdą, kad gyvūnas galėtų laisvai jame judėti ir jame būtų pakankamai vietos atsigulti, bet svarbiausia, kad jis nebūtų ir per didelis. Namas/būda turi būti pakeltas nuo žemės, kad pakankamai didelio ūgio jūsų šuo galėtų stovėti, atsigulti ir apsisukti, bet kartu ir pakankamai kompaktiškas, kad išlaikytų augintinio kūno šilumą. Įsitikinkite, kad jis būtų apšiltintas, nelaidus vandeniui ir šuo turėtų daug švaraus, sauso kraiko.

Kreipkitės į veterinarą nedelsiant, jei pastebėjote, kad keičiasi jūsų šuns elgesys, kaip antai energijos lygio arba apetito sumažėjimas.

 

Fejerverkai

Saugokite savo augintinius nuo fejerverkų. Ypatingai grėsmė kyla smalsiems šunims, nes jie gali bandyti juos paragauti, o fejerverkai gaminami iš cheminių medžiagų, tokių kaip pvz. kalio nitratas. Jų dalys gali įstrigti į skrandį, jie gali sukelti vėmimą, viduriavimą su krauju, pažeisti kvėpavimo takus ar pan. Laikykite fejerverkus tiek vaikams, tiek ir augintiniams nepasiekiamoje vietoje, prireikus pagalbos dėl augintinio, nedvejodami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

bottom of page