top of page

Tai ką turi žinoti apie augintinio priežiūrą vasarą

Automobiliai

Niekada, jokiu atveju nepalikite savo augintinio karštą vasaros dieną automobilyje vieno. Nors Jums gali atrodyti, kad Jūs kur nors užtruksite tik kelias minutes, tačiau laikas gali prailgti ar įvykti kita nenumatyta ir netikėta situacija ir Jūsų augintinis gali gauti šilumos smūgį, jį ištikti insultas ar uždusti automobilyje. Dauguma žmonių nesuvokia, kaip įkaista stovintis automobilis, ypač jei jis stovi ant saulės, ne pavėsyje. Geriau yra palikti savo augintinį saugiai namuose. Jei visgi imate augintinį vasarą keliauti kartu, būtinai turėkite vandens, o išlipdami pasiimkite savo šunį ar katę su savimi kartu.

Prevencinės priemonės

Užtikrinkite, kad jūsų augintiniai yra apsaugoti nuo parazitų, pvz., blusų, erkių ir uodų. To nepadarius, rizikuojate, jog Jūsų numylėtiniams kils rizika susirgti širdies kirmėlių, Laimo liga, babezioze, borelioze, apsikrėsti blusomis ar pan.

Letenos

Vasarą saulė labai įkaitina tam tikrus paviršius, pvz., asfaltą ar metalą. Stenkitės nevedžioti savo augintinio karštu asfaltu, nes tuomet jo kūno temperatūra gali dar daugiau padidėti ir įvykti perkaitimas. Karštas metalas gali lengvai nudeginti letenas.

Pavėsis ir vanduo

Jūsų augintinis visada turėtų turėti prieigą prie gėlo vandens ir pavėsio. Mūsų augintiniai, ypač šunys, karštą dieną tampa daug labiau ištroškę nei mes patys, jiems sunkiau atsivėsinti, o tai gali sukelti dehidrataciją. Laikykite augintinius pavėsyje taip dažnai, kaip tik įmanoma. Nors šunims ir katėms iš esmės patinka saulutė, visgi tiesioginiai saulės spinduliai be galimybės atsigaivinti ar atsivėsinti pavėsyje, gali juos perkaitinti ir sukelti šilumos smūgį.

Plaukimas

Nors šunys instinktyviai moka plaukti, tai nereiškia, kad jie yra geri plaukikai, ypač jei nėra prie to pratę. Jei kieme turite atvirą baseiną, gali būti, jog augintinis į jį įšoks, bet nebesugebės pats išlipti. Įsitikinkite, kad jūsų šuo nelieka vienas be priežiūros arba denkite savo baseiną.

Nudegimas

Tikite ar ne, šunys gali nudegti saulėje, ypač trumpaplaukiai ir turintys šviesią kailiospalvą. Ir taip pat kaip žmonės, nudegę saulėje, jie gali jausti skausmą, o ilgas buvimas saulėje ilgainiui gali sukelti odos vėžį. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju apie apsaugos nuo saulės priemones Jūsų augintiniams.

 

Pavadėlis

Jei negalite 100% pasitikėti savo šunimi, jis nėra praėjęs socializacijos testų, privalote vedžioti jį su pavadėliu. Ypač vasaros metu padaugėja visokių trikdžių: įdomių vaizdų, kvapų, kitų gyvūnų, esančių lauke skaičius, aplankoma naujų ir įdomių vietų. Jūs juk nenorite prarasti savo augintinio, kai jis nutols nuo Jūsų išsiblaškęs nepažįstamoje aplinkoje ar žus po mašinos ratais.

Antsvoris

Po ilgos žiemos, dalis šunų priauga porą ar kelis papildomus kilogramus. Vasara yra puikus metas tą antsvorį numesti, padidinti sportiškumo lygį ir įgauti gerą formą. Gyvūnai, kurie palaiko sveiką svorį per visą savo gyvenimą, gyvena vidutiniškai 2-3 metais ilgiau nei antsvorio turintys augintiniai. Jei jūsų šuo turi antsvorio, įsitikinkite, kad parinkote jam ar jai tinkamą fizinį aktyvumą bei tinkamą mitybą, kurią parinkti Jums padės Jūsų veterinaras.

Langai

Tai ypač aktualu auginant kates. Mes visi žinome apie kačių meilę palangėms. Vėdindami savo namus įsitikinkite, kad jūsų katytė neiškris ar nebus prispausta, įstrigusi tarp lango rėmų!

bottom of page