top of page

Tai ką turi žinoti apie augintinio priežiūrą rudenį

Saugokitės erkių

Kai į langus pasibeldžia ruduo, tai nereiškia, jog erkių nebėra. Iš tiesų, daug rūšių erkių yra aktyvios net ir žiemą bei gali išgyventi iki pirmųjų šalnų. Atidžiai apžiūrinėkite savo gyvūną kiekvieną kartą, kai tik grįžtate po pasivaikščiojimo. Pasiteiraukite veterinarijos gydytojų, kokias apsaugos priemones reiktų rinktis šiuo laikotarpiu.

Saugokite savo augintinį nuo graužikų nuodų

Ruduo yra toks metų laikas, kada pelės, žiurkės ir kiti graužikai ima ieškotis šiltesnio prieglobsčio. Jūsų augintiniui gali kilti didelis pavojus dėl paspęstų spąstų graužikams. Saugokitės ne tik pačių spąstų, bet ir rodenticidų, pvz. žiurkėms ir pelėms skirtų nuodų. Daugelis šiuo metu rinkoje prieinamų nuodų gali būti labai kenksmingi šunims ir katėms. Augintiniui nurijus nuodų, pavojus gali būti mirtinas – apie tai galite sužinoti daugiau mūsų pateiktame straipsnyje apie konkrečius pavojus, kuriuos sukelia rodenticidai. Būtinai pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju apie kenkėjų kontrolės metodus, kurie būtų saugūs jūsų augintiniams.

Grybų derlius

Nors dauguma grybų yra visiškai saugūs, tačiau pasitaiko ir toksiškų, todėl Jūsų augintinį apėmęs smalsumas ir noras pasmaguriauti gali tapti jam pavojingu ar net pražūtingu. Jei gyvūnas suvalgė įtartinos rūšies rudens gėrybių, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją!

Šaltis

Nukritus lauko temperatūrai, gyvūnai sunaudoja daugiau energijos savo kūno šilumai palaikyti. Todėl savo augintiniui turite duoti didesnes maisto porcijas, ypač tiems gyvūnams, kurie gyvena lauke. Tačiau nepersistenkite, nes galite permaitinti savo augintinį. Šiuo klausimu pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, nes kiekvieno gyvūno poreikiai yra skirtingi.

Saldumynai

Dauguma mūsų dieviname šokoladą, o ypač mėgstame juo lepintis rudenį, kai atšąla orai. Tuomet vakarais skanaujame jį prie arbatos puodelio ar rytais mėgaujamės juo su kava. Ir, žinoma, mūsų augintiniai tik ir trypčioja šalia, žiūri į mus savo didelėm graudžiom akelėm, kad tik duotume jiems kokią skiltelę. Tačiau atminkite – gyvūnams jokiu būdu negalima šokolado, kadangi šokolade yra teobromino, kuris yra labai toksiškas gyvūnams.

Šilti apdarai

Ypač mažiems šuniukams bei mažo ūgio/svorio augintiniams rudens metu tampa reikalingi rūbeliai, su kuriais jie jaustųsi šiltai bei komfortiškai. Taip pat nepamirškite ir batukų, kad jų letenėlės nesušaltų bei nesušlaptų. Jei jūsų augintinis yra ilgaplaukis, pasistenkite jo šiuo metų laiku nekirpti, o jei visgi to labai reikia, tai bent per daug nenutrumpinkite, kadangi kailis sulaiko kūno šilumą.

bottom of page