top of page

Tai ką turi žinoti apie augintinio priežiūrą pavasarį

Šiltas oras ir savaitgaliais praleistas ilgesnis laikas lauke su draugais reiškia, jog atėjo taip visų lauktas pavasaris! Susitvarkę savo kiemus, sodus ir namus, nepamirškite ir savo augintinių!

Prevencinės priemonės

Atšilę orai atneša ne vien tik džiaugsmą, kadangi saulutė pažadina ir visus vabzdžius, pvz. uodus, erkes. Dabar yra pats laikas užtikrinti, kad jūsų augintiniai būtų apsaugoti nuo blusų ir erkių. Negalima laukti, kol rasite blusų ar erkių, nes tuomet, nepasirūpinus apsauga iš anksto, gali būti per vėlu. Kiekvienais metais atsiranda vis naujesnių, tobulesnių ir įvairesnių apsauginių priemonių, skirtų profilaktikai, todėl būtinai kreipkitės į veterinarą, kuris Jus informuos apie naujausius atradimus.

Sportas

Pavasarį neišvengiamai pasitaiko ir nesėkmių, kai pirmąjį šiltąjį savaitgalį žmonės panori atsigriebti už keturis mėnesius pasyvumo ir neveiklumo. Praradę fizinę formą patys ir pasiėmę formą praradusius, antsvorio kamuojamus šunis, nusprendžia nukeliauti penkių mylių žygį savo mėgstamais kalnų takais ar pažaisti įvairius intensyvius žaidimus. Tokiu atveju, galimi įvairūs sveikatos sutrikimai, kuriems pasireiškus, patariame nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytojus.

Pavasarinė švara

Daugelis valymo priemonių, trąšos, pesticidai, piktžolių naikinimo ir pan. priemonės gali būti pavojingos šunims ir katėms. Pernai pavasarį turėjome klientę, kuri netyčia paliko skystų, augalams skirtų trąšų pakuotę verandoje. Jos katė jų prisiragavo ir jai prasidėjo inkstų nepakankamumas. Laimei, katė išgyveno, tačiau ne visiems ir ne visada taip pasiseka. Atminkite, kad mūsų augintiniai negali skaityti etikečių.

Švarus gyvūnas

Šunims ir katėms taip pat kaip ir mums patinka švara, o mes privalome jiems tame šiek tiek padėti. Augintinį išmaudyti arba kitaip – atlikti grooming’ą galima ir namuose arba galima kreiptis į profesionalų groomer’į. Taip pat toks specialistas padeda išvalyti augintinių analines liaukas, sutvarkyti jiems nagus, dantis.

 

Vakcinos

Šiltesni orai vilioja įvairiomis išvykomis. Jei Jūs kartu su savo numylėtiniu dažnai imate lankytis šunų parkuose ar kitose viešose vietose, privalote užtikrinti, kad jis turės visus reikiamus skiepus bei bus gavęs antiparazitinių vaistų.

 

Briketai

Pasirūpinkite, kad šuo nesusidurtų su medžio anglies briketais, tuomet kai jūs taip šauniai mėgaujatės kepsniais. Šunims kartais patinka pavagiliauti ir nučiupti jiems nepriklausančių daiktų, o medžio anglies briketai gali lengvai įstrigti skrandyje, sukelti vėmimą ir tuomet operacija gali tapti neišvengiama.

bottom of page